Upcoming Events

FEB
27
Playoffs: Garrity
9:00 AM
Wissahickon Middle School - Old Gym
MAR
5
Playoffs: Garrity
5:00 PM
Wissahickon Middle School - New Gym

Standings

U08 - Boys
Team W L T PTS
Green Warriors 0 0 0 0
Union 0 0 0 0
U09-Boys
Team W L T PTS
Blaze 0 0 0 0
Strikers 0 0 0 0
Wolverines 0 0 0 0
U10-Boys
Team W L T PTS
Devils 0 0 0 0
United 0 0 0 0
U11-Boys
Team W L T PTS
Warriors 0 0 0 0
Wildcats 0 0 0 0
U12-Boys
Team W L T PTS
Warriors 0 0 0 0
Warriors Green 0 0 0 0
Wizards White 0 0 0 0
U13-Boys
Team W L T PTS
Celtic FC 0 0 0 0
United 0 0 0 0
Wolverines 0 0 0 0
U14-Boys
Team W L T PTS
Wolverines 0 0 0 0
U15-Boys
Team W L T PTS
Wicked 0 0 0 0
Wolves 0 0 0 0
U08 - Girls
Team W L T PTS
Crush 0 0 0 0
Wavez 0 0 0 0
U09-Girls
Team W L T PTS
Wildfire 0 0 0 0
Wings 0 0 0 0
U10-Girls
Team W L T PTS
Warriors 0 0 0 0
U11-Girls
Team W L T PTS
Whitpain Wave 0 0 0 0
Whitpain Whippets 0 0 0 0
Whitpain Wild 0 0 0 0
U12-Girls
Team W L T PTS
Wildcats 0 0 0 0
Wonder 0 0 0 0
U13-Girls
Team W L T PTS
Wizards 0 0 0 0
Wolves 0 0 0 0
U14-Girls
Team W L T PTS
Wildfire 0 0 0 0
U16 Boys
Team W L T PTS
Wave 0 0 0 0
U17-Girls
Team W L T PTS
United 0 0 0 0
Intermediate Indoor Field Hockey
Team W L T PTS
INT-1 0 0 0 0
INT-2 0 0 0 0
INT-3 0 0 0 0
INT-4 0 0 0 0
Junior Indoor Field Hockey
Team W L T PTS
JR1 0 0 0 0
JR2 0 0 0 0
JR3 0 0 0 0
JR4 0 0 0 0
Senior Indoor Field Hockey
Team W L T PTS
SR3 6 0 0 18
SR1 3 3 0 9
SR4 2 3 0 6
SR2 0 5 0 0
Boys Intramural Basketball (Grades 3-4)
Team W L T PTS
Ajemian/Joseph 4 0 0 12
Dorfman/Schwartz 3 0 1 10
Chiusolo/McAndrew 3 1 0 9
Kirkpatrick/Flatow 3 1 0 9
Saxon/Maguire 2 1 1 7
Nealman 2 2 0 6
Cohen/Horwitz 2 2 0 6
Buck/McShane 0 4 0 0
Klein 0 4 0 0
Morehouse 0 4 0 0
Boys Intramural Basketball (Grades 6-7)
Team W L T PTS
Team Twersky 4 0 1 13
Team Kane 3 1 0 9
Team Rouse 2 2 0 6
Team Liss 1 2 1 4
Team Friedman 1 1 0 3
Team Stanton 0 1 0 0
Team Butt 0 2 0 0
Team Kritzstein 0 2 0 0
Boys Intramural Basketball (Grades 8-9)
Team W L T PTS
Team Murray 4 0 0 12
Team Towers 3 1 0 9
Team Friedman 2 2 0 6
Team Smallacombe 2 2 0 6
Team Southworth 2 2 0 6
Team Truitt 1 3 0 3
Team McVey 1 3 0 3
Team Santucci 1 3 0 3
Boys Intramural Basketball (Grades 10-12)
Team W L T PTS
Team O'Farrell 4 1 0 12
Team Brogan 4 1 0 12
Team Rabinowitz 2 2 0 6
Team Sklut 2 2 0 6
Team Elliot 2 3 0 6
Team Twersky 1 3 0 3
Team Geisler 1 4 0 3
Girls Intramural Basketball (Grades 7-9)
Team W L T PTS
Team Franz - Williams 1 0 0 3
Team Morehouse 0 0 0 0
Team Selverian 0 0 0 0
Team Kennedy 0 1 0 0
Boys Intramural Basketball (Grade 5)
Team W L T PTS
Donofrio 0 0 0 0
Garrity 0 0 0 0
Kull 0 0 0 0
Radell 0 0 0 0
Shilling 0 0 0 0
Slovin 0 0 0 0
Stein 0 0 0 0
Girls Intramural Basketball (Grades 5-6)
Team W L T PTS
Team Carter 0 0 0 0
Team Hobson 0 0 0 0
Team Petrone 0 0 0 0
Team Wurzbach 0 0 0 0
Girls Intramural Basketball (Grades 3-4)
Team W L T PTS
Barrett / Imbesi / Palto 0 0 0 0
Brooks / Walsh 0 0 0 0
Connaghan / Connaghan 0 0 0 0
Corace / Kerr 0 0 0 0
Lieu / Williams 0 0 0 0
Reilly / Lettieri 0 0 0 0
Boys Travel Basketball (Age 10)
Team W L T PTS
Boys 10 0 0 0 0
Boys Travel Basketball (Age 11)
Team W L T PTS
Boys 11 0 0 0 0
Boys Travel Basketball (Age 12)
Team W L T PTS
Boys 12 0 0 0 0
Boys Travel Basketball (Age 13)
Team W L T PTS
Boys 13 0 0 0 0
Boys Travel Basketball (Age 9)
Team W L T PTS
Boys 9 0 0 0 0
Boys Travel Basketball (Age 8)
Team W L T PTS
Boys 8 0 0 0 0
Girls Travel Basketball (Age 10)
Team W L T PTS
Girls 10 0 0 0 0
Girls Travel Basketball (Age 11)
Team W L T PTS
Girls 11 0 0 0 0
Girls Travel Basketball (Age 12)
Team W L T PTS
Girls 12 0 0 0 0
Girls Travel Basketball (Age 13)
Team W L T PTS
Girls 13 0 0 0 0

Results

U08 - Boys
Saturday, November 14, 2015
Springfield MTG Strike 1
Union 4
Saturday, September 26, 2015
Boyertown Soccer Club 07 Union 1
Union 0
U09-Boys
Sunday, October 25, 2015
Blaze 3
Colonial Coyotes Black 5
Saturday, October 24, 2015
UDB Red Vipers 4
Blaze 0
U08 - Girls
Saturday, October 17, 2015
Upper Dublin Red Raptors 2
Wavez 4
Sunday, September 20, 2015
Wavez 3
UDB Red Raptors 0
U14-Girls
Saturday, September 26, 2015
Wildfire 7
Langhorne Boltz 3
Saturday, September 19, 2015
Wildfire 2
Langhorne Freedom 3
Senior Indoor Field Hockey
Monday, February 1, 2016
SR1 4
SR3 11
Monday, January 11, 2016
SR3 9
SR2 5
Boys Intramural Basketball (Grades 8-9)
Saturday, February 6, 2016
Team Smallacombe 42
Team Southworth 39
Saturday, February 6, 2016
Team McVey 40
Team Murray 55
Boys Intramural Basketball (Grades 10-12)
Saturday, February 6, 2016
Team Elliot 27
Team Brogan 61
Saturday, February 6, 2016
Team Sklut 44
Team Rabinowitz 55
Boys Intramural Basketball (Grades 3-4)
Saturday, February 6, 2016
Ajemian/Joseph 28
Klein 19
Saturday, February 6, 2016
Dorfman/Schwartz 22
Saxon/Maguire 22
Boys Intramural Basketball (Grades 6-7)
Saturday, February 6, 2016
Team Friedman 38
Team Rouse 52
Saturday, February 6, 2016
Team Kane 31
Team Twersky 37
Girls Intramural Basketball (Grades 7-9)
Saturday, January 9, 2016
Team Kennedy 26
Team Franz - Williams 28
Boys Travel Basketball (Age 8)
Sunday, December 20, 2015
Boys 8 45
Upper Perkiomen 2
Sunday, December 6, 2015
LENAPE VALLEY REBELS - COLE 18
Boys 8 12
LATEST NEWS